stacjonarnyinternet.pl

– komputery, technologie, internet

Szkolenia IT
IT

Szkolenia IT – Fortinet i Microsoft. Jakie kursy są najlepsze dla początkujących administratorów sieci?

Branża IT przyciąga dużymi zarobkami, elastycznością, benefitami, a przede wszystkim możliwością przebranżowienia się bez specjalistycznych studiów. Szkolenia IT są obecnie bardzo popularne, mało jest jednak informacji o ścieżce kariery administratora sieci komputerowych. Warto więc dowiedzieć się więcej o tym, jak można pomóc sobie w znalezieniu pracy na polskim rynku IT!

Dlaczego administracja? Bezpieczeństwo IT to zawsze aktualny temat

Bankowość online, urzędy i instytucje, ubezpieczenia, doradztwo biznesowe i prawnicze, przemysł – we wszystkich tych branżach bezpieczeństwo IT jest bardzo poważną kwestią. Nie oznacza to oczywiście, że mała firma nie powinna zadbać o swoją sieć, jednak w przypadku dużych przedsiębiorstw, które pracują z danymi klientów lub istotne są dla nich tajemnice handlowe, jest to kwestia priorytetowa i to się nigdy nie zmieni. Właśnie dlatego warto wybrać ścieżkę administratora sieci. Jakie cechy będą ważne w przypadku tego stanowiska? Przede wszystkim rzetelność, odpowiedzialność, chęć ciągłej nauki, a w niektórych przypadkach przyda się też chociaż minimum komunikatywności – ze względu na możliwość przeprowadzania szkolenia IT dla pracowników innych działów. Co do nauki, trzeba powiedzieć to wprost: w tej branży śledzenie nowych funkcjonalności, aktualizacji oraz innowacyjnych rozwiązań to po prostu obowiązek. Dlaczego jednak warto zdecydować się na szkolenie Fortigate i Microsoft?

Czego nauczysz się podczas szkolenia Fortigate oraz Microsoft?

O firmie Microsoft z pewnością słyszał każdy, a jeśli jeszcze nie wiesz, czym zajmuje się Fortinet, spieszymy z odpowiedzią. Jest to producent Fortigate, czyli zintegrowanej zapory sieciowej, dodatkowo oferujący m.in. dedykowane rozwiązania sprzętowe, a nawet własny system operacyjny. Microsoft zapewnia natomiast grupę systemów operacyjnych dla serwerów – produkt nazywa się Windows Server. Oba szkolenia IT najlepiej będzie odbyć pod okiem certyfikowanych trenerów, dlatego też sprawdzając oferty różnych warsztatów, koniecznie zwróć uwagę na tę informację. Jednym z centrów szkoleniowych, które spełnia to wymaganie, jest I know IT by Softinet – marka ta działa na rynku już kilkanaście lat i cieszy się pozytywnymi opiniami uczestników. Ich szkolenia Fortigate oraz Microsoft dostępne są na różnych poziomach, od podstawowych do zaawansowanych. Dzięki nim dowiesz się jak budować optymalne i bezpieczne środowiska, a także jak skonfigurować sieci oraz nimi zarządzać. Warto więc sprawdzić katalog warsztatów na stronie internetowej centrum szkoleniowego, zapoznać się z ich programem, a w razie pytań skontaktować się z I know IT by Softinet. Bezpieczeństwo IT to ciekawa ścieżka kariery, w której z pewnością nie będziesz się nudził lub nudziła. W ostatnim czasie wiele firm przeszło na pracę zdalną, co sprawiło, że wiele firm potrzebuje kompleksowych rozwiązań administrowania siecią, a przede wszystkim poprawy zabezpieczeń. Przekonaj się, czy jest to praca dla Ciebie!

Artykuł sponsorowany