stacjonarnyinternet.pl

– komputery, technologie, internet

jak namierzyć zgubiony telefon po imei
Lifestyle

Lokalizacja telefonu po IMEI – jak namierzyć zgubiony telefon?

Niestety, telefon komórkowy jest dość łatwo zgubić bądź gdzieś zostawić. Na szczęście dzisiejsza technologia pozwala nam na zlokalizowanie telefonu, gdy nie wiemy, gdzie w tej chwili jest. Pomocny może stać się numer IMEI. Ma go każde urządzenie mobilne, a lokalizacja telefony po IMEI jest niezwykle prosta. Jak namierzyć zgubiony telefon po IMEI? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź na to pytanie.

O czym dowiesz się z artykułu:

  • Co to jest numer IMEI
  • Lokalizacja telefonu po IMEI online – aplikacje
  • Jak namierzyć zgubiony telefon po imei? Najpierw znajdź sam numer!
  • Jak namierzyć telefon po numerze IMEI – pomoc operatora oraz policji

Co to jest numer IMEI

IMEI to skrót od angielskiego „International Mobile Equipment Identity”, czyli międzynarodowy identyfikator urządzeń mobilnych. Każdy może zobaczyć numer IMEI swojego telefonu. Wystarczy wpisać sekwencję *#06# w miejscu, w którym normalnie wpisujemy numer telefonu, na który chcemy zadzwonić. Numer IMEI wyświetli się zaraz po wpisaniu sekwencji – wszystko jedno, jakiej marki mamy telefon komórkowy.

Każdy powinien mieć nawyk zapisywania numeru IMEI swojego własnego telefonu komórkowego np. w notatniku czy w kalendarzu. Może się to okazać zbawienne przy jego zgubieniu bądź kradzieży. Gdy będzie już po fakcie i stracimy telefon, na znalezienie numeru IMEI będzie już zdecydowanie za późno.

namierzanie telefonu po imei

Lokalizacja telefonu po IMEI online – aplikacje

Lokalizacja telefonu online po IMEI jest możliwe dzięki darmowym aplikacjom. Jedną z takich aplikacji jest Antitheft App & IMEI Tracker All Phone Location, która jest kompatybilna z urządzeniami z systemem Android. Aby użyć tej aplikacji do śledzenia telefonu przez IMEI online, wystarczy zainstalować ją na innym urządzeniu i wprowadzić numer IMEI. Następnie można określić bieżącą lokalizację telefonu. Technika ta może jednak nie działać, jeśli w telefonie wyczerpała się bateria lub został on celowo wyłączony przez sprytnego złodzieja.

Jeśli zastanawiasz się, jak namierzyć telefon po IMEI, to istnieje również aplikacja, IMEI Number Checker 2021, dostępna w sklepie Google Play. Po zainstalowaniu aplikacji wystarczy wprowadzić numer IMEI, aby rozpocząć śledzenie. Haczyk? Musisz znać numer i upewnić się, że urządzenie jest zasilane. Jeśli urządzenie wpadnie w niepowołane ręce, numer IMEI może znacznie pomóc policji. Zostanie on zarejestrowany w oficjalnym rejestrze zgłoszonych skradzionych urządzeń.

Jak namierzyć zgubiony telefon po imei? Najpierw znajdź sam numer!

Numer IMEI (International Mobile Equipment Identity) służy jako potężne narzędzie do znajdomowania telefonu po IMEI. Ten unikalny 15-cyfrowy kod można znaleźć w następujących miejscach:

  • na opakowaniu smartfona
  • na samym smartfonie (obok baterii lub na tylnej obudowie)
  • lub w ustawieniach urządzenia.

Wiedza o tym, jak namierzyć zgubiony telefon za pomocą IMEI, może zabezpieczyć, a nawet pomóc odzyskać smartfon!

Jak namierzyć telefon po numerze IMEI – pomoc operatora oraz policji

Jak znaleźć telefon po imei? Numer ten możemy też podać policji. Trafi on wtedy do rejestru skradzionych telefonów i może zostać odnaleziony przy kontroli np. komiksów czy lombardów sprzedających kradziony sprzęt.

Operator, niestety, nie jest w stanie nam pomóc. Co prawda może znaleźć nasz telefon po logowaniach do stacji BTS, ale tych informacji nie może podawać nikomu bez niezbędnych dokumentów. Taka wiedza przeznaczona jest dla instytucji państwowych.

Nawet jeśli aplikacja nie pokaże dokładnej lokalizacji telefonu w tej sekundzie, i tak może być niesamowicie pomocna. Zobaczymy na niej ostatnie lokalizacje naszego telefonu, np. w jakim miejscu działał, o której godzinie. Jeśli telefon np. tylko zostawiliśmy w pracy, aplikacja uspokoi nas i pozwoli na podjęcie odpowiednich kroków. Dzięki temu lokalizacja telefonu po imei będzie łatwiejsza!

lokalizacja telefonu po imei

Jak namierzyć telefon – lokalizacja telefonu po IMEI!

Najlepszym scenariuszem jest to, że, przez nieuwagę, po prostu zostawiliśmy gdzieś telefon. Możemy wtedy spokojnie po niego wrócić. Ostatnią lokalizację telefonu, którą pokazuje nam aplikacja, należy więc sprawdzić. Może też okazać się, że zostawiliśmy go na ladzie w sklepie czy w kinie. Wtedy warto skontaktować się z obsługą i dopytać.

Jeśli telefon znajduje się w lokalizacji, w której nigdy nie byliśmy (bądź nie byliśmy w ostatnim czasie), niestety, jest szansa na to, że jest w rękach złodzieja. Jak namierzyć zgubiony telefon za darmo w takiej sytuacji? Nie warto ruszać w samodzielny pościg, gdyż osoba ta może okazać się agresywna. Najrozsądniej będzie powiadomić ochronę czy policję.

FAQ – Lokalizacja telefonu po imei

Co to jest numer IMEI?

IMEI to międzynarodowy identyfikator urządzeń mobilnych, czyli unikalny numer przypisany do każdego telefonu komórkowego.

Czy operator telefonii komórkowej może pomóc w namierzeniu zgubionego telefonu po numerze IMEI?

Operator telefonii komórkowej nie jest w stanie namierzyć telefonu po numerze IMEI bez niezbędnych dokumentów. Można jednak zgłosić zgubienie telefonu do operatora, aby zablokował kartę SIM i uniemożliwił korzystanie z niej przez inną osobę.

Jak można śledzić telefon po numerze IMEI online?

Istnieją darmowe aplikacje, takie jak Antitheft App & IMEI Tracker All Phone Location, które umożliwiają śledzenie telefonu po numerze IMEI online. Aby to zrobić, należy zainstalować aplikację na innym telefonie, wpisać numer IMEI zgubionego telefonu i sprawdzić jego lokalizację.