stacjonarnyinternet.pl

stacjonarnyinternet.pl – komputery, technologie, internet

hacking definicja
Internet

Co to jest hacking – definicja

Z pewnością wiele osób, które interesują się komputerami oraz szeroko pojętą informatyką chociaż raz spotkało się z takim terminem jak hacking.

Co to jest hacking?

Warto powiedzieć, iż wokół tego pojęcia powstało wiele nieporozumień. Duże grono ludzi za hackera uważa osoby, które włamują się na e-maile czy chociażby podkładają trojany. Niestety, ale jest to dalekie od prawdy. W rzeczywistości hacker posiada dosyć dużą wiedzę informatyczną, a także zdecydowanie przewyższa umiejętnościami większość osób. 

Kim jest hacker?

Zazwyczaj na miano hackera może liczyć osoba, która jest ekspertem, jeśli chodzi o programowanie. Zazwyczaj świetnie zna się na sieciach komputerowych oraz systemach operacyjnych, z pewnością zna ich wiele. Systemem, który najczęściej wykorzystywany jest przez hackerów, a także pentesterów jest Kali Linux, który posiada wszystkie niezbędne narzędzia pomagające przeprowadzać testy penetracyjne. Zapewne jest to również człowiek, który umie doskonale administrować komputerem. Osoby, które posiadają takie umiejętności, dosyć często pracują jako pentesterzy, czyli, krótko mówiąc, są to etyczni hackerzy, którzy legalnie łamią zabezpieczenia firm w celu sprawdzenia i wskazania błędów. Należy wiedzieć, iż jest to dochodowy zawód. Jednakże wymagana jest duża wiedza i umiejętności.

Odpowiednie cechy charakteru także się przydadzą. Zwłaszcza umiejętność pracy w zespole. Jak już na początku wspomnieliśmy hacking definicja jest dosyć często mylona. Z pewnością istnieją tacy ludzie, którzy myślą, że to złoczyńca, który robi jedynie nielegalne rzeczy. Dlatego obraz hackera jest różnorodny. Każdy ma swoje zdanie w tym temacie. Wielu ludzi nie wie, iż hacking to sposób na życie, a nie tylko nieuczciwe działania. Osoby, które mówią  jako o włamywaczach czy przestępcach zapewne mają na myśli krakerów. Zapewne to słowo jest już mniej medialne i rzadko używane przez ogół ludzi. W dużej mierze jest tak, że hakerzy coś tworzą, natomiast krakerzy coś niszczą. Zdarza się również tak, że hakerzy schodzą na złe tory. Przykładem tego zjawiska jest Kevin Mitnick, który został słusznie skazany za złamanie obowiązującego prawa. Należy pamiętać, iż przekroczenie pewnej granicy może nas wiele kosztować. Podejmując jakąkolwiek decyzję, należy się kilkukrotnie zastanowić i nie popełniać głupstw, które mogą sprowadzić na kłopoty. Bycie hackerem to również bycie osobą, która jest najlepsza we wszystkim, co robi. Stale czegoś szuka, a także  zawsze szuka wyjścia, a także stara się poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *