stacjonarnyinternet.pl

– komputery, technologie, internet

Bezsenność i depresja
Lifestyle

Bezsenność i depresja, jak zapobiegać i leczyć

Dzisiejszy świat zdecydowanie różni się od poprzednich dekad. Czasy, w których żyjemy, wymagają od nas ciągłego skupienia, biegu i poświęceń. Tak wiele osób nie ma chwili na oddawanie się swoim pasjom, przyjemnościom czy nawet na odpoczynek. Dziesiątki obowiązków w ciągu dnia, presja lub inne czynniki często wywołują bezsenność, która nawarstwia złe samopoczucie.

Świat w biegu, problem bezsenności

Aby pozbyć się bezsenności, warto więcej czasu poświęcać sobie, odpuścić obowiązki, które nie są priorytetowe i oddać się pasji. Dobrym rozwiązaniem na bezsenność jest medytacja, sport, długa kąpiel lub odpowiednio dobrane środki nasenne. Często zawarte w lekach substancje naturalne takie jak zioła, kozłek lekarski, melisa, lawenda, chmiel lub melatoninę. Substancje aktywne wchodzące w skład tabletek nasennych wyciszają organizm, wpływają na receptory w mózgu i wyciszają organizm.

bezsenność

Jak zapobiegać depresji

Często zdarza się, że gdy znajdziemy chwilę dla siebie, nie umiemy odpoczywać, ponieważ ilość bodźców jaka nas otacza jest zbyt duża. Stres i nerwy są nieodłącznym uczuciem wielu ludzi, a to nie pomaga niestety w udoskonalaniu umiejętności odpoczywania. Skutki długotrwałej bezsenności, chowania swojego samopoczucia pod dywan i braku kontroli nad swoimi uczuciami mogą być tragiczne. Jednym z nich może być depresja, która niepozornie wyniszcza organizm. W Polsce na depresję choruje aż 1,5 miliona osób. Jeżeli zastanawiasz się jakie są objawy tej choroby to wymienić należy przede wszystkim wcześniej wspomniana bezsenność. Inne aspekty, które mogą ujawniać depresję to spadek energii, smutek, złe samopoczucie, niskie poczucie własnej wartości, nadmierne myślenie lub obojętność i wiele więcej przykrych uczuć i zachowań. Najważniejsze w depresji jest udanie się do specjalisty. Psycholog może wprowadzić w Twoje życie terapię dobraną specjalnie do Ciebie, pomoże ci kontrolować swoje myśli i wysłucha Cię. Dowiesz się gdzie tkwi problem i jak możesz poprowadzić swoje życie na dobre tory. Zdrowie psychiczne odgrywa ogromną rolę w życiu szczególnie dla Ciebie, ale również i dla Twoich bliskich. Depresja jest chorobą jak każda inna, nie należy się jej wstydzić i trzeba ją leczyć tak samo jak zapalenie płuc czy złamaną rękę. Ważne jest aby dać sobie czas, zwrócić uwagę na czynności, które sprawiają nam przyjemność i zadbać o odpowiednie leki na stres i nerwy, które są często niezbędne w walce z tą chorobą. Zaopiekuj się sobą, a także bliskimi Ci osobami, które mogą potrzebować pomocy.

Artykuł sponsorowany