stacjonarnyinternet.pl

– komputery, technologie, internet

telewizja bezprzewodowa
Lifestyle

Telewizja bezprzewodowa: nowatorski wynalazek, który umili Ci życie

Szczęśliwie rozwój technologiczny daje nam każdego dnia prezenty w postaci coraz to ciekawszych nowinek. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikt nie pomyślałby, że tak mocno w kolejnych latach rozwinie się cała sieć internetowa, telewizyjna, komórkowa. Żyjemy w czasach luksusowych pod względem dostępu do rzeczy, które mają za zadanie ułatwiać nam codzienną egzystencję. I tak na przykład jeszcze kilka lat temu, by podłączyć telewizję, potrzebna była duża ilość kabli. Już pomijając fakt, że zajmowały one bardzo dużo miejsca w danym pomieszczeniu, w którym chciało się swobodnie oglądać ulubione programy. Dodatkowo korzystanie z telewizji w wybranym przez siebie miejscu często było po prostu kłopotliwe ze względu na dużą odległość od gniazdek czy kontaktów. Na szczęście, przyszła do nas kolejna nowinka technologicznego a mianowicie obecnie można skorzystać z telewizji bez kabli.

Połączenie z telewizją bez zbędnych kabli

Połączenie bez zbędnych kabli jest możliwe dzięki skorzystaniu ze specjalnego dekodera Wi-Fi. Działa on w ten sposób, że dzięki Wi-Fi nie jest wymagane bezpośrednie podłączenie do Internetu po kablu. Nie ma tutaj znaczenia czy jest to tak zwane łącze standardowe czy też światłowód. W tym celu wykorzystujemy kabel HDMI podłączany bezpośrednio do telewizora. To dość duże uproszczenie, dzięki któremu możliwe staje się uruchamianie twojego telewizora w lokalizacji zupełnie dowolnej. Praktycznie wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do sieci bezprzewodowej. Dzięki temu unikniemy zbyt dużej ilości okablowania, które bywa bardzo kłopotliwe, szczególnie gdy w domu są małe dzieci. Ale i wtedy kiedy nasze mieszkanie jest małe i po prostu każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota a taki kable mogą odstawać z każdej strony co dodatkowo nie wygląda estetycznie.

Dodatkowe funkcje przy zakupie telewizji bezprzewodowej

Telewizja bezprzewodowa u Twoich drzwi. Gdy wybieramy ją bardzo ważne aby dla naszej wygody operator również zaproponował nam usługi dodatkowe. Takie jak na przykład VOD czyli tak zwane video na życzenie, które może posiadać dodatkowo odpowiedni pakiet filmów oraz serialu. Dalej ważna kwestia to zapewnienie nam możliwości oglądania kanału telewizyjnego w formacie 4K, który sam w sobie ma na celu zwiększyć szczegółowość oglądanego przez nas obrazu, kolejna kwestia to multiroom. Jest to usługa, dzięki której można bardzo wygodnie podzielić sygnał telewizji od operatora na co najmniej kilka telewizorów. Wykorzystując do tego odpowiednią liczbę dekoderów oraz przy dodatkowej niewielkiej opłacie.