stacjonarnyinternet.pl

– komputery, technologie, internet

program do przechowywania haseł
Lifestyle

Program do przechowywania haseł sprawia, że są one pod kontrolą

Wszyscy posiadamy swoje różne hasła i loginy, które musimy podawać przy różnych okolicznościach. Do każdej usługi muszą być one inne i oczywiście powinny być trudne do złamania, a przy tym łatwe do zapamiętania. Idealnym narzędziem, które pomaga nam chronić i przechowywać nasze hasła, oraz w każdej chwili je odzyskać, jest program do przechowywania haseł.

Idealny program

Nasze hasła powinny być w każdym przypadku, gdy łączymy się z innymi usługami, różne. Czasami może być ich tak dużo, że nasza pamięć ich nie ogarnie, a nikt nie powinien ich poznać. Zapisywanie haseł w notatniku nie jest prawidłowe i bezpieczne, dlatego też dobrze jest stosować specjalny program, który będzie idealnym narzędziem do zapamiętywania haseł i ich przechowywania.
Każdy taki program, działa na dwóch polach. W jednym przypadku zapamiętuje i przechowuje hasła a w drugim pomaga je odzyskać, w momencie kiedy je zapomnimy. Ponadto program tak zabezpiecza nasze hasła, że nie możliwości ponownego ich utracenia.

Funkcje programu

Jest wiele dostępnych, na rynku, propozycji programów, przeznaczonych do ochrony haseł. Jednak każdy z nich cechuje się podstawowymi funkcjami, do których należy:
– odzyskiwanie hasła do sieci WI-FI,
– posiadanie przejrzystego i czytelnego interfejsu,
– nieduży rozmiar,
– eksportowanie haseł do pliku TXT,
– pomoc odpowiednich narzędzi do odzyskiwania haseł.
Program otwiera swoje wrota w momencie, gdy potwierdzimy swoje prawa dostępu. Wtedy natychmiast otrzymujemy wszelkie informacje, które informują nas o każdym zapisanym wcześniej haśle, wykorzystywanym do chronionych sieci. Wyniki można sortować, poprzez klikanie w poszczególne zakładki. Ten proces pozwoli na szybkie odnalezienie poszukiwanego hasła.
Istnieją także specjalne programy, które dają możliwość odzyskiwania haseł systemu Windows lub nawet odzyskiwanie skasowanych plików.

Sejf na dane poufne

Zainstalowanie odpowiedniego programu pomoże ratować, przed zapomnieniem, nasze wszelkie hasła, tym bardziej że dzisiaj wymagane są bardzo trudne i złożone konfiguracje. Istnieje również narzędzie, które może być prawdziwym sejfem dla naszych haseł, loginów czy pinów. Wszelkie przechowywane tam dane są ściśle szyfrowane i dostępne tylko nam po uprzednim podaniu odpowiedniego hasła. Tego typu program może działać w trybie przenośnym a oznacza to, że można go przechowywać na pendrivie. Przez ten program, który wciąż można rozbudowywać musimy pamiętać tylko jedno hasło a jest to już znacznie mniej wiedzy do zakodowania.