stacjonarnyinternet.pl

– komputery, technologie, internet

jakiej firmy szkło hartowane na telefon
Elektronika

Jak wybrać szkło hartowane na telefon?

Smartfony to wspaniałe urządzenia. Pozwalają zaoszczędzić sporo czasu i ułatwiają wiele zadań. Zamiast tracić czas w pracy czy domu, bez problemu można zrobić przelew za prąd czy wodę w trakcie oczekiwania w kolejce na zakupy. Jadąc na rozmowę kwalifikacyjną bez trudu można odpalić Google Maps i natychmiast znaleźć poszukiwany adres, by stawić się o czasie w umówionym miejscu. Przenośne urządzenia mają jednak jedną poważną wadę: ze względu na ich mobilny charakter narażone są na uszkodzenia mechaniczne.

Szkło hartowane

Szkło hartowane na telefon z pewnością opłaca się nawet bardziej niż ubezpieczenie urządzenia. Oczywiście, rzetelna kalkulacja wszystkich za i przeciw wskazuje, że ubezpieczenie telefonu jest również jak najbardziej opłacalną opcją. Nawet jeżeli jednak ubezpieczyciel czuwa nad integralnością wyświetlacza, autoryzowany serwis czeka w gotowości, to i tak uszkodzenie telefonu spowoduje straty niematerialne: konieczny jest czas na kontakt z ubezpieczycielem, wysyłka urządzenia do warsztatu na kilka dni, kiedy klient zostaje z niczym… Poza tym, nawet bardzo staranne i ostrożne obchodzenie się z telefonem nie uchroni wyświetlacza w pełni i prędzej czy później na powierzchni ekranu pojawią się irytujące i utrudniające korzystanie z urządzenia rysy. A przecież można temu łatwo zapobiec naklejając, niezbyt drogie w porównaniu z ceną telefonu, szkło hartowane. Jak zatem wybrać najlepsze?

Firmy produkujące szkło hartowane

Na rynku istnieje mnóstwo produktów, nic dziwnego zatem, iż w gąszczu ofert łatwo stracić rachubę w jakiej cenie jaką jakość wyrobu proponują różne firmy. Zanim jednak ta kwestia zostanie wyjaśniona, od razu należy podkreślić, że operację naklejenia szkła można przeprowadzić samodzielnie. Wymaga to tylko chwili czasu, odrobiny staranności a finalny efekt będzie z pewnością identyczny jak w przypadku pracy profesjonalisty. Jeżeli jednak wrogiem jest brak czasu i cierpliwości zawsze można zdać się na doświadczenie kogoś, kto nakleił setki hartowanych powłok. Zawodowiec z pewnością zrobi to idealnie i równiutko.

Skuteczne zabezpieczenie telefonu

W tej sytuacji pozostaje tylko odpowiedzieć jakiej firmy szkło hartowane na telefon najlepiej wybrać. Tańsze produkty mogą nieznacznie pogorszyć jakość wyświetlanego obrazu. Najczęściej polecanymi firmami są MyScreen Protector, Qoltec czy Wozinsky. Bardzo popularne są produkty firmy 3mk. W tej chwili wielu klientów decyduje się na wyroby firmy Movano, VAKOSS i SBS. Oprócz marki, należy zwrócić uwagę na parametry szkła. Twardość 9H zapewnia bardzo dobry poziom ochrony. Dobrym pomysłem jest zakup szkła 5D, gdyż chroni ono również zaokrąglone brzegi wyświetlacza i przyciski smartfona.