stacjonarnyinternet.pl

– komputery, technologie, internet

Elektronika Lifestyle Technologie

Ranking telefonów z dużym ekranem — wybierz najlepszy model

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tak wiele osób decyduje się na zakup smartfonów z dużym ekranem? Otóż jest to związane z wieloma zaletami, jakie niesie ze sobą taki rodzaj telefonu. Telefon z dużym wyświetlaczem zdecydowanie ułatwia pracę i codzienne użytkowanie. Najważniejsze z nich to?

Jakie są zalety telefonów z dużym ekranem? 

Dużo miejsca do oglądania filmów i przeglądania stron internetowych

Dzięki większej powierzchni ekranu możesz bez przeszkód zanurzyć się w swoich ulubionych filmach lub przeglądać internetowe strony. Nie musisz już szukać w internecie informacji na mniejszych ekranach, które uniemożliwiają swobodne przewijanie stron.

Wygodniejsze pisanie wiadomości i korzystanie z aplikacji

Smartfony z dużymi ekranami pozwalają na wygodne i intuicyjne pisanie wiadomości oraz korzystanie z aplikacji. Nie tylko klawiatura jest większa, ale także wyświetlacz, co pozwala na bardziej klarowne widzenie treści.

Lepsza jakość zdjęć i filmów dzięki większemu wyświetlaczowi

Duży ekran pozwala widzieć więcej detali na zdjęciach lub w filmach, a tym samym oferuje lepszą jakość wizualną. Umożliwia również wygodniejsze przeglądanie swoich ulubionych multimediów.

Jakie smartfony z dużym ekranem warto kupić? Ranking smartfonów z dużym ekranem

Na rynku istnieje wiele modeli smartfonów z dużymi ekranami, ale warto zwrócić uwagę na kilka szczególnie udanych urządzeń:

Samsung Galaxy S22, czyli najlepsze smartfony z dużym ekranem

Flagowy smartfon Samsunga, który w 2023 roku zadebiutuje na rynku. Przewiduje się, że zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 6,5 cala oraz piksel density 800 ppi. Będzie miał 5G, procesor Samsung Exynos 2200 oraz aparat główny o rozdzielczości 108 MPx. Telefon ten zapewne nie będzie należał do najtańszych, ale na pewno będzie jednym z lepszych.

Xiaomi Mi 11 Ultra

Telefon wyposażony w ekran AMOLED 6,81 cala z Full HD+ i częstotliwością odświeżania 120 Hz. Procesor Snapdragon 888 i bateria o pojemności 5000 mAh sprawiają, że jest to bardzo mocne urządzenie. Aparat główny ma 50 MPx, a przedni 20 MPx. Dodatkowo telefon jest wyposażony w czytnik linii papilarnych oraz 12 GB pamięci RAM.

Realme GT Neo

Tani smartfon, który jednak posiada przyzwoite parametry. Elegancka obudowa z pleksi i tylny panel szklany. Wyposażony w ekran AMOLED 6,43 cala, 64 MPx aparat główny oraz procesor Dimensity 1200. 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej dają nam dużo miejsca do przechowywania plików i multimediów.

Jakie elementy telefonów z dużym ekranem należy wziąć pod uwagę przy zakupie?

Przekątna ekranu i jego rozdzielczość

Przekątna ekranu i jego rozdzielczość to jedne z ważniejszych elementów, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru smartfona z dużym ekranem. Im większa przekątna ekranu, tym bardziej komfortowe będzie korzystanie z urządzenia. Natomiast wyższa rozdzielczość zapewni lepszą jakość obrazu.

Typ wykorzystywanego wyświetlacza (AMOLED, Oled, Full HD)

Wyświetlacze AMOLED oraz OLED pozwalają uzyskać głębokie i nasycone kolory oraz zapewnić dobre kąty widzenia na ekranie. Z kolei wyświetlacze Full HD oferują dobrą jakość obrazu przy mniejszym zużyciu energii.

Pojemność baterii

Im większa pojemność baterii, tym dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu. Z tym jednak trzeba uważać, ponieważ większa bateria wymaga dłuższego ładowania.

Jakie są wady telefonów z dużym ekranem?

Trudność w obsłudze telefonu jedną ręką

Jeden z największych problemów związanych z dużymi ekranami to trudność w obsłudze telefonu jedną ręką. Wiele osób nie jest w stanie wygodnie operować urządzeniem, trzymając je w jednej dłoni.

Większe wymiary i waga telefonu niż tradycyjnego smartfona

Duże telefony z ekranami o przekątnej powyżej 6 cali są cięższe i obszerniejsze niż tradycyjne urządzenia. Często też nie mieszczą się wygodnie w kieszeniach lub kieszeniach kurtek.

Większe zużycie energii przez większy wyświetlacz

Telefony z dużymi ekranami zdecydowanie szybciej tracą energię, szczególnie przy używaniu multimedia. Im większy wyświetlacz, tym większe zużycie energii.

Jakie są ceny telefonów z dużym ekranem?

Flagowe modele z dużym ekranem mogą kosztować nawet powyżej 3000 złotych.

Jeśli interesują nas modele flagowe, musimy być gotowi na wydatek nawet powyżej 3000 złotych. Takie telefony oferują świetną jakość i najnowsze technologie, ale wiadomo, że cena jest odpowiadająca.

Na rynku dostępne są też tańsze modele z przyzwoitymi parametrami w cenie około 1000-1500 złotych

Nie każdy musi wydawać fortunę na smartfon. Na rynku dostępne są również tańsze modele z dużymi ekranami, które oferują przyzwoite parametry. Za około 1000-1500 złotych można znaleźć urządzenia, które spiszą się przeciętnie w codziennym użytkowaniu.

Podsumowanie najlepszych telefonów 

Smartfony z dużymi ekranami są doskonałym wyborem dla osób, które cenią sobie wygodę i funkcjonalność. Duży ekran pozwala na intuicyjne i wygodne korzystanie z telefonu oraz oferuje lepszą jakość obrazu. Przy wyborze smartfona z dużym ekranem warto zwrócić uwagę przede wszystkim na rozmiar ekranu, rozdzielczość, typ wyświetlacza oraz pojemność baterii. Do najciekawszych modeli zaliczają się między innymi Samsung Galaxy S22, Xiaomi Mi 11 Ultra czy Realme GT Neo. Jakość wykonywanych zdjęć smartfonem z największym wyświetlaczem da dużo satysfakcji.