stacjonarnyinternet.pl

– komputery, technologie, internet

Jaki Internet wybrać
Internet

Jaki Internet wybrać do wymagających gier, by uniknąć zerwania połączenia?

Gamerzy i streamerzy to niezwykle wymagający użytkownicy sieci. Granie w zaawansowane gry oraz streamowanie poczynań z rozgrywek wymaga znakomitego łącza. Z racji tego muszą oni sięgać wyłącznie po najlepsze rozwiązania, które zagwarantują im niezawodny i szybki Internet. Sprawdźmy, jakie łącze wybrać, aby cieszyć się doskonałymi doświadczeniami z gier.

Niezbędnik gamera – wydajny sprzęt i niezawodny Internet

Na rynku gamingowym z roku na rok pojawią się coraz bardziej zaawansowane tytuły, które wymagają niezwykle wydajnego sprzętu. Każdy gamer doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że aby móc cieszyć się najnowszymi grami, musi stale ulepszać swoje stanowisko. Nie można jednak zapominać o Internecie. Tylko odpowiednie połączenie z siecią zagwarantuje płynność i ciągłość rozgrywki.

Jaki Internet będzie najlepszy dla graczy?

Niezwykle istotna w przypadku gamerów jest przepustowość łącza, czyli prędkość pobierania i wysyłania danych. Jeśli chodzi o gry, zasada doboru Internetu jest prosta – im lepsze i wyższe wartości, tym lepiej. Dla tej grupy użytkowników dobrym rozwiązaniem będzie prędkość pobierania danych wynosząca co najmniej 300 Mb/s. Streamerzy powinni natomiast zadbać również o prędkość wysyłania danych, aby móc przeprowadzać płynne transmisje o wysokiej jakości.

W przypadku graczy ważny jest także ping, czyli parametr związany z opóźnieniami łącza. Jego wysoka wartość może skutecznie obniżyć jakość rozgrywki. Przyjmuje się, że dobry ping to ten na poziomie nie większym niż 20 ms.

Szybki i niezawodny Internet światłowodowy

Jakie łącze będzie najlepsze dla gamerów? Z pewnością Internet światłowodowy. To obecnie najlepsze rozwiązanie dostępne na rynku. Można je znaleźć w ofercie dobrych dostawców, takich jak INEA. Takie łącze charakteryzuje się dużą prędkością pobierania i wysyłania danych, nawet w sytuacji, kiedy korzysta z niego kilku użytkowników. Co więcej, światłowód jest odporny na różnego rodzaju zakłócenia powodowane przez czynniki zewnętrzne, np. warunki pogodowe. Z racji tego zapewnia stabilne, niezawodne oraz szybkie połączenie w każdej sytuacji.

INEA – oferta dla zaawansowanych graczy

Dzięki ofercie INEA możesz korzystać z niezawodnego łącza światłowodowego w swoim domu. Dostawca ten przygotował znakomite opcje dla różnych użytkowników. Z racji tego oferta INEA obejmuje pakiety: 300 Mb/s, 600 Mb/s lub 1 Gb/s. Ile wynosi upload w przypadku propozycji od INEAOferta tego dostawcy zawiera symetryczny Internet światłowodowy. Oznacza to, że prędkość pobierania i wysyłania danych w tym przypadku jest taka sama. To doskonała wiadomość nie tyle dla gamerów, ile streamerów. Niezależnie od tego, ile użytkowników będzie korzystało z jednego łącza, a także ile dodatkowych sprzętów będzie do niego podpiętych – światłowód od INEA to gwarancja stabilnego streamowania oraz płynnej rozgrywki nawet przy najbardziej wymagających tytułach. 

Materiał zewnętrzny