stacjonarnyinternet.pl

– komputery, technologie, internet

Lifestyle

Na co zwracać uwagę kupując rakietę tenisową dla dziecka?

Niedawne sukcesy Igi Świątek czy też wcześniejsze Agnieszki Radwańskiej nie mogły i nie mogą przejść bez echa. W męskim tenisie radzimy sobie również dobrze, ponieważ mamy Huberta Hurkacza oraz grono kilku zawodników, którzy próbują iść jego śladami. Zdecydowanie można zauważyć większe zainteresowanie tak pięknym sportem, jakim jest tenis. Chęci to jedno, ale zakup sprzętu jest niemniej istotny. Wybór pierwszej rakiety jest istotny, ponieważ nieodpowiedni wybór może sprawić, że dziecko straci pasję do tenisa. Postanowiliśmy więc na własną rękę przekonać się, na jakie czynniki zwrócić uwagę zanim ją zakupimy.

Poziom dziecka jest najważniejszy

Osiągnięcie odpowiedniego poziomu wynika czasu i godzin przebijanych z instruktorem tenisa. Każdy chciałby zostać drugą Świątek czy Hurkaczem, ale droga do tego jest długa i wyboista. Zakup rakiety tenisowej dla dziecka musi brać pod uwagę jego poziom. Nie kupimy przecież początkującemu graczowi rakiety dla profesjonalisty, ponieważ mija się to z celem. Nie dość, że nie będzie to na jego możliwości, to w dodatku rodzice zapłacą odpowiednio więcej i tym samym będzie to nietrafiony zakup. Dziecko nie będzie umiało wykorzystać możliwości takiej rakiety, więc lepszym rozwiązaniem będzie kierowanie się opiniami innych. 

Jeżeli dziecko jest początkującym graczem, to najlepiej jest kupić rakietę z dużą powierzchnią główki. W ten sposób o wiele prościej będzie trafić w piłkę, nawet kosztem siły, bo dla dziecka dopiero co rozpoczynającego, nie jest to jeszcze takie istotne. Liczy się sama przyjemność z gry, a dzięki większej główce jest to możliwe.

Nie można zapomnieć o wadze rakiety

Kolejnym istotnym czynnikiem, który koniecznie należy brać pod uwagę przy zakupie nowej rakiety dla młodego adepta jest jej waga. Biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z dzieckiem, na pewno nie polecamy wybierać cięższych produktów. Takie rakiety pozwalają co prawda na mocniejsze uderzenia, jednak na dłuższą metę granie z nią stanie się uciążliwe. Dzieci nie będą mieć siły, więc lżejsza rakieta tenisowa dla dzieci, którą warto kupić w sklepach sieci Decathlon będzie lepszym rozwiązaniem. Lżejszy produkt sprawi, że zwiększy się szybkość grania i samo poruszanie po korcie stanie się przyjemniejsze.

Najlepszym rozwiązaniem, które sprawi, że łatwiej będzie wybrać odpowiednią rakietę będzie po prostu wzięcie jej do ręki i wykonanie kilku imitujących uderzeń. Nie ma lepszej metody prób i błędów. Zakup rakiety jest często indywidualny i często opinie o jednej rakiecie będą przeciwstawne – wynika to właśnie z dopasowania do konkretnego gracza. Wpływ masy ciała czy też płeć dziecka będzie mieć znaczenie. Nie bez powodu w męskim tenisie dysproporcja siły wychodzi bardzo szybko, więc ważne jest to, by wybrać odpowiednią rakietę.

Dla dziecka polecamy lekkie rakiety, które ważą poniżej 270 gram. Jeżeli dziecko dorośnie i uzna, że jest ona za lekka i będzie chciało wykonywać mocniejsze uderzenia, to warto rozważyć średnią rakietę ważącą od 275 do 300 gramów.