stacjonarnyinternet.pl

stacjonarnyinternet.pl – komputery, technologie, internet

muzyka z tiktoka
Internet

Muzyka z TikToka

Muzyka towarzyszyła ludziom od zawsze – od podstawowych dźwięków i rytmów, wystukiwanych najprostszymi narzędziami, przez epokę muzyki klasycznej, jazzu i swingu, disco, aż po czasy dzisiejsze, kiedy muzyka popularna przybiera najróżniejsze formy.
W świecie komputeryzacji i Internetu rozpowszechnianie muzyki jest rzeczą banalnie prostą, a tworzyć może ją nawet amator. W ciągu ostatnich kilku lat ogromną popularność zyskała aplikacja TikTok. Znana doskonale wśród młodszych i starszych nastolatków, ale nie brakuje także fanów i samych tiktokerów w wieku dorosłym, a nawet seniorów!

Muzyka z tiktoka

TikTok jest aplikacją kojarzącą się przede wszystkim z chwytliwą muzyką. W końcu zdecydowana większość filmików opiera się na tańczeniu, śpiewaniu i pokazywaniu. Dobrze dobrana muzyka może sprawić, że stanie się ona „viralem”, czyli zacznie być ogromnie popularna i używana przez innych użytkowników.

Dlaczego muzyka z tiktoka jest taka popularna?

Nawet, jeżeli nie macie aplikacji TikTok, to na pewno słyszeliście w radiu, na imprezie wśród znajomych lub gdzieś na mieście muzykę, do której ktoś zaczynał tańczyć w określony sposób lub mówił „o, to ta nutka z tiktoka”. Muzyka używana w tej aplikacji jest faktycznie bardzo rozpoznawalna i niekiedy już kojarzona z konkretnymi filmikami. Głównie dzieje się tak przez to, że jest to muzyka pop, czyli z samej nazwy – popularna. Taki rodzaj używanej muzyki jest też bardzo chwytliwy i rytmiczny, łatwo zapada w pamięć i dobrze się do niego tańczy i bawi. Praktycznie co miesiąc pojawiają się ogromne playlisty z najbardziej aktualną tiktokową muzyką, które mają ogromną ilość wyświetleń, zazwyczaj po kilka milionów. Sam utwór „Savage Love”, który był prawdziwym hitem aplikacji zyskał ich aż 65 milionów.

Utwory wykonywane przez popularnych i znanych artystów zyskają dzięki tej aplikacji jeszcze większy rozgłos, natomiast artyści mniej sławni mają okazję się wybić i pokazać. Czasami słyszymy w filmiku muzykę, której słów nie potrafimy do końca wyłapać lub po prostu nie znamy jej nazwy – w tym momencie również przychodzą nam na pomoc twórcy, którzy umieszczają na swoich kanałach playlisty z utworami, które mogą do takich należeć! Znaleźć można nawet listy utworów, które dopiero zyskują popularność i mogą w niedalekiej przyszłości stać się przebojami aplikacji.
Muzyka jest ogromnie istotnym elementem naszego funkcjonowania – między innymi jednoczy ludzi, a jeżeli mają przy tym świetnie się bawić, to czemu by jej nie słuchać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.