stacjonarnyinternet.pl

– komputery, technologie, internet

muzyka z tiktoka
Internet

Muzyka z TikToka

Muzyka towarzyszyła ludziom od zawsze – od podstawowych dźwięków i rytmów, wystukiwanych najprostszymi narzędziami, przez epokę muzyki klasycznej, jazzu i swingu, disco, aż po czasy dzisiejsze, kiedy muzyka popularna przybiera najróżniejsze formy.
W świecie komputeryzacji i Internetu rozpowszechnianie muzyki jest rzeczą banalnie prostą, a tworzyć może ją nawet amator. W ciągu ostatnich kilku lat ogromną popularność zyskała aplikacja TikTok. Znana doskonale wśród młodszych i starszych nastolatków, ale nie brakuje także fanów i samych tiktokerów w wieku dorosłym, a nawet seniorów!

Muzyka z tiktoka

TikTok jest aplikacją kojarzącą się przede wszystkim z chwytliwą muzyką. W końcu zdecydowana większość filmików opiera się na tańczeniu, śpiewaniu i pokazywaniu. Dobrze dobrana muzyka może sprawić, że stanie się ona „viralem”, czyli zacznie być ogromnie popularna i używana przez innych użytkowników.

Dlaczego muzyka z tiktoka jest taka popularna?

Nawet, jeżeli nie macie aplikacji TikTok, to na pewno słyszeliście w radiu, na imprezie wśród znajomych lub gdzieś na mieście muzykę, do której ktoś zaczynał tańczyć w określony sposób lub mówił „o, to ta nutka z tiktoka”. Muzyka używana w tej aplikacji jest faktycznie bardzo rozpoznawalna i niekiedy już kojarzona z konkretnymi filmikami. Głównie dzieje się tak przez to, że jest to muzyka pop, czyli z samej nazwy – popularna. Taki rodzaj używanej muzyki jest też bardzo chwytliwy i rytmiczny, łatwo zapada w pamięć i dobrze się do niego tańczy i bawi. Praktycznie co miesiąc pojawiają się ogromne playlisty z najbardziej aktualną tiktokową muzyką, które mają ogromną ilość wyświetleń, zazwyczaj po kilka milionów. Sam utwór „Savage Love”, który był prawdziwym hitem aplikacji zyskał ich aż 65 milionów.

Trendy i playlisty na TikToku

Utwory wykonywane przez popularnych i znanych artystów zyskają dzięki tej aplikacji jeszcze większy rozgłos, natomiast artyści mniej sławni mają okazję się wybić i pokazać. Czasami słyszymy w filmiku muzykę, której słów nie potrafimy do końca wyłapać lub po prostu nie znamy jej nazwy – w tym momencie również przychodzą nam na pomoc twórcy, którzy umieszczają na swoich kanałach playlisty z utworami, które mogą do takich należeć! Znaleźć można nawet listy utworów, które dopiero zyskują popularność i mogą w niedalekiej przyszłości stać się przebojami aplikacji.
Muzyka jest ogromnie istotnym elementem naszego funkcjonowania – między innymi jednoczy ludzi, a jeżeli mają przy tym świetnie się bawić, to czemu by jej nie słuchać!