stacjonarnyinternet.pl

– komputery, technologie, internet

Jak poradzić sobie z zapaleniem pęcherza
Lifestyle

Jak poradzić sobie z zapaleniem pęcherza?

Infekcje dróg moczowych stanowią bardzo częstą dolegliwość, szczególnie wśród kobiet. Spowodowane jest to przede wszystkim ich budową anatomiczną, ponieważ cewka moczowa u kobiet znajduje się bardzo blisko odbytu, co stwarza ryzyko łatwego przeniknięcia bakterii. To z kolei przyczynia się do rozwoju zapalenia pęcherza oraz innych infekcji. Na szczęście w aptekach można kupić wiele silnych leków dostępnych bez recepty, które pozwalają pozbyć się przykrych objawów zapalenia pęcherza i hamują rozwój infekcji. Jakie leki stosować w takiej sytuacji? Czym objawia się zapalenie pęcherza moczowego? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Jakie są dostępne leki na zapalenie pęcherza?

Bez recepty dostępne są głównie tabletki na zapalenie pęcherza, które zawierają furaginę. Jest to składnik o działaniu przeciwbakteryjnym, który jest skuteczny w walce z bakterią E.coli, czyli pałeczką okrężnicy. Ten szczep bakterii jest najczęściej odpowiedzialny za rozwój infekcji dróg moczowych.
Oprócz tabletek z furaginą, na rynku dostępne są także zioła lecznicze oraz płyny doustne. Aby szybko pozbyć się przykrych objawów infekcji, można zastosować pastę ziołową, którą potocznie określa się jako maść na zapalenie cewki moczowej. Wszystkie wymienione preparaty różnią się od siebie nie tylko formą, ale przede wszystkim składem. Do najczęściej stosowanych substancji czynnych podczas leczenia zapalenia cewki moczowej, oprócz furaginy, należy zaliczyć:
– salicylan fenylu,
– metenaminę,
– środki przeciwbólowe (paracetamol, drotaweryna),
– zioła (m.in. liście brzozy, rumianek, czy ziele nawłoci).

Leki na kamienie nerkowe

Kamienie nerkowe formują się, jeśli w moczu znajduje się bardzo duże natężenie minerałów. Zdarza się, że są one niewielkie i opuszczają organizm wraz z moczem, powodując niewielki ból. Niewielkich kamieni nerkowych można się pozbyć dzięki piciu dużej ilości wody. W przypadku silnych objawów warto postawić na skuteczne leki na kamienie nerkowe. Lekarze zalecają również stosowanie leków przeciwbólowych, aby zniwelować przykre dolegliwości bólowe podczas prób oddawania moczu. Najczęściej jednak kamienie nerkowe są na tyle duże, że pozbycie się ich podczas oddawania moczu jest niemożliwe. Takie kamienie powodują częstomocz, zaczerwienienie moczu oraz silny ból podczas jego oddawania.
W przypadku dużych kamieni, których nie da się pozbyć wraz z moczem, stosuje się specjalne zabiegi. Można zaliczyć do nich:
– litotrypsję falą uderzeniową,
– cystoskopię i uretroskopię,
– przezskórną nefrolitotomię.

Materiał zewnętrzny