stacjonarnyinternet.pl

– komputery, technologie, internet

jak odzyskać zdjęcia z komputera
Komputery

Czy odzyskanie zdjęć z komputera jest możliwe?

W obecnych czasach mamy możliwość robienia zdjęć wszędzie, nie tylko przy pomocy profesjonalnego aparatu, lecz także za pośrednictwem telefonu komórkowego czy tabletu. Wobec tego wykonujemy olbrzymie ilości zdjęć. W ostatnim czasie niewiele osób decyduje się na wywoływanie zdjęć, by umieszczać je w tradycyjnej formie w albumie. Wiele osób po porostu zgrywa fotografie z urządzenia mobilnego na komputer, w ten sposób oszczędzając sporo miejsca. Jednak co zrobić w przypadku, gdy komputer uległ awarii i nasze pliki zniknęły?

Czy można odzyskać zdjęcia z komputera?

Pocieszającą informacją jest fakt, że pliki z komputera można odzyskać i wcale nie jest to takie trudnie. Wystarczy kilka prostych trików lub specjalistyczny program, by móc cieszyć się pamiątkami i ważnymi plikami.

Jak odzyskać zdjęcia z komputera?

Na początku warto sprawdzić, czy pliki nie zostały jeszcze usunięte z kosza. To najprostszy i najbardziej banalny sposób. W przypadku, gdy pliki zostały już usunięte z kosza, pozostają dwie możliwości: przywrócenie systemu Windows do poprzedniej wersji lub skorzystanie ze specjalnego oprogramowania.

Przywrócenie systemu jest metodą mało inwazyjną, jednakże skuteczną tylko w przypadku, gdy usunięcie plików nastąpiło niedawno lub też posiadamy informację, kiedy to zdarzenie nastąpiło. Można wtedy przywrócić system do stanu sprzed usunięcia zdjęć. Istnieje także możliwość przywrócenia plików z docelowych folderów. Wystarczy kliknąć na folder prawym przyciskiem myszy, wybrać opcję: „Przywróć poprzednie wersje” i gotowe.

Jednak w przypadku, gdy nie wiadomo kiedy nastąpiło usunięcie zdjęć z komputera, warto skorzystać z odpowiedniego oprogramowania, dzięki którym można odzyskać pliki, które już zostały usunięte z kosza, zostały usunięte przez wirusa bądź zniknęły z powodu instalacji systemu Windows. Wystarczy jedynie wyszukać odpowiedni program, pobrać i zainstalować go i postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na pulpicie. Korzystanie z takich programów może być dość obciążające dla komputera, wobec czego należy zastosować taką możliwość tylko w przypadku, gdy inne sposoby nie działają.

Jak widać, przypadkowe usunięcie zdjęć z komputera lub efekt taki w wyniku działania wirusa nie jest zjawiskiem nieodwracalnym i istnieją dobre sposoby na odzyskanie plików. Jednak należy pamiętać, by o foldery ze zdjęciami i innymi ważnymi danymi szczególnie dbać i chronić je, dlatego też nie powinniśmy pobierać i instalować niebezpiecznego oprogramowania.

Zobacz też: Jak połączyć dwa zdjęcia w różnych programach graficznych