stacjonarnyinternet.pl

– komputery, technologie, internet

Wyposażenie nowoczesnej sali lekcyjnej
IT

Wyposażenie nowoczesnej sali lekcyjnej – dobór odpowiedniej tablicy interaktywnej do zajęć edukacyjnych!

Masz ciekawy pomysł na prowadzenie zajęć lekcyjnych? Chcesz uatrakcyjnić treść omawianych tematów, by przyciągnąć uwagę klientów? Jeśli placówka szkolna posiada innowacyjne narzędzia jak tablice interaktywne, masz do dyspozycji niemal nieograniczone możliwości. Przekonaj się o tym na własne oczy i sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Znajdziesz je w poniższym materiale, który przygotowaliśmy z myślą o nauczycielach (i nie tylko). 

Tablice interaktywne jako podstawowy element wyposażenia każdej nowoczesnej sali lekcyjnej

Rozmiar to główny czynnik brany pod uwagę podczas inwestycji w sprzęt dla szkół. Producenci zadbali o to, by każdy dobrał model dostosowany do własnych wymagań. Tablica interaktywna do szkoły ma w końcu bardzo ważne zadanie w sali lekcyjnej, jeśli ma zastąpić ona tradycyjne tablice kredowe lub dostosowane do pracy z pisakami.

Najpopularniejszym wyborem to rozmiar 80″. Jeśli jednak sala jest stosunkowo niewielka, warto rozważyć mniejsze modele – np. 70″, które idealnie sprawdzają się do pracy z dziećmi. Z kolei dla sal akademickich, przekątna ekranu na poziomie 130” będzie stanowić idealną propozycję. 

Oprogramowanie tablicy to kolejny aspekt, na który należy zwrócić uwagę – szczególnie na to, w jakich językach można obsługiwać tablicę interaktywną. Kolejny istotny aspekt to funkcja multi-touch. To dzięki niej ekran dotykowy działa w kilku miejscach równocześnie. Pamiętaj, że każde urządzenie posiada szczegółowy opis. Jeśli nie masz pewności, czy dana tablica interaktywna dla dzieci sprawdzi się przy Twoich potrzebach i oczekiwaniach, warto skontaktować się ze specjalistami Prezenter.pl. 

Postaw na sprawdzone rozwiązania i sprawdź, co mają one do zaoferowania

Podjęcie odpowiedniej decyzji zakupowej musi być podyktowane konkretnymi wymaganiami. Pamiętaj, że nie każda klasa będzie w stanie wykorzystać potencjał, który ma do zaoferowania dana tablica multimedialna. Nie warto więc stawiać na taki sam model do każdej sali lekcyjnej – zwłaszcza przy obecnych standardach klas podstawowych, gdzie klasy 1-4 zwyczajnie mogą nie sięgać do górnych części dużych tablic. 

Korzystaj z programu dofinansowań

Budżet to najdelikatniejszy temat dla placówek edukacyjny. Środki pozwalające na finansowanie modernizacji infrastruktury szkolnej są zazwyczaj mocno ograniczone – a potrzeby uczniów i oczekiwania rodziców wyjątkowo wysokie. Na szczęście do dyspozycji szkół jest szereg różnych dofinansowań, z czego wiele z nich wspiera placówki dostosowane do uczniów o szczególnych wymaganiach. Warto się z nimi zapoznać, ponieważ często może okazać się, że regularne wsparcie państwowe lub europejskie pozwoli nie tylko wyposażyć sale lekcyjne w tablice interaktywne, ale i wiele innych narzędzi.

Chcesz mieć pewność, że wybrane przez Ciebie narzędzia będą idealnie dopasowane pod kątem funkcjonalności? Na wyciągnięcie ręki masz mnóstwo możliwości, które bez trudu dobierzesz względem budżetu i oczekiwań. Skorzystaj z oferty Prezenter.pl i w razie pytań skontaktuj się z zespołem specjalistów. Pomogą oni krok po kroku sfinalizować za