stacjonarnyinternet.pl

– komputery, technologie, internet

Elektronika Lifestyle Technologie

Ranking 5 najlepszych smartfonów do 1500 zł na kwiecień 2023

Szybko rozwijająca się technologia sprzętu telekomunikacyjnego sprawia, że na rynku pojawiają się coraz to nowsze modele smartfonów oferujące coraz więcej funkcjonalności. Niemniej jednak nie każdy z nas jest gotów wydać fortunę na najnowszy flagowiec ze sklepu. Dlatego też, z myślą o osobach poszukujących porządnych, a jednocześnie przystępnych cenowo urządzeń, przygotowaliśmy ranking 5 najlepszych smartfonów do 1500 zł, które warto kupić w 2023 roku. 

Jakie cechy powinien mieć dobry smartfon w cenie do 1500 zł? Najlepsze modele

Ekran

Jedną z najważniejszych cech, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze dobrego smartfonu, jest jego ekran. Dobry wybór to taki, który oferuje wysoką rozdzielczość, zapewnia wyraźny obraz i jest wytrzymały na uszkodzenia. W półce cenowej do 1500 zł warto zwrócić uwagę na modele z ekranem o rozdzielczości co najmniej 1080 × 2400 pikseli i technologią LCD lub AMOLED.

Aparat fotograficzny

Kolejną ważną cechą, którą musi posiadać dobry smartfon, jest jakość aparatu fotograficznego. Warto wybrać taki, który oferuje optyczną stabilizację obrazu, co pozwoli nam na uwiecznianie wyraźnych zdjęć, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Idealnie, gdy aparat posiada czujnik co najmniej 16 Mpix i możliwość nagrywania filmów w jakości Full HD.

Procesor

Procesor to podzespół, który odpowiada za szybkość i płynność działania telefonu. Warto zwrócić uwagę na modele wyposażone w procesor Snapdragon, który zapewni nam szybką pracę urządzenia. W półce cenowej do 1500 zł warto wybierać modele z procesorami co najmniej z serii 6, 7 lub 8.

Jakie modele smartfonów do 1500 zł warto kupić w 2023 roku? Ranking najlepszych

Xiaomi Redmi Note 10 Pro — polecany smartfon do 1500 zł

Xiaomi Redmi Note 10 Pro to jeden z najlepszych wyborów w segmencie smartfonów do 1500 zł. Urządzenie oferuje 6,67-calowy ekran AMOLED, który zapewnia wysoką jakość obrazu, oraz baterię o pojemności 5020 mAh z szybkim ładowaniem 33W. Wbudowany aparat z czterema obiektywami i optyczną stabilizacją obrazu zapewni nam możliwość uwiecznienia wyjątkowych chwil w jakości 4K. Smartfon jest wyposażony w procesor Snapdragon 732G, 8 GB RAMu i 128 GB pamięci wewnętrznej. Dodatkowo telefon posiada też 5G i czytnik linii papilarnych w ekranie.

Realme 9 Pro — dobry smartfon za 1500 złotych

Jeszcze jeden godny polecenia model smartfonu to Realme 9 Pro. Urządzenie oferuje 6,4-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 1080 × 2400 pikseli oraz baterię o pojemności 4500 mAh z szybkim ładowaniem 65W. Wbudowany aparat z czterema obiektywami o rozdzielczości aż 64 Mpix pozwala na robienie wysokiej jakości zdjęć i filmów w jakości 4K. Wewnątrz urządzenia znajduje się mocny procesor Snapdragon 778G, 6 GB RAMu i 128 GB pamięci wewnętrznej.

Motorola Moto G Stylus 5G – smartfon za około 1500 złotych

Motorola Moto G Stylus 5G to kolejny smartfon, który można obecnie kupić w cenie do 1500 zł. Urządzenie oferuje 6,8-calowy ekran Full HD+ oraz baterię o pojemności 5000 mAh z systemem szybkiego ładowania. Wbudowany aparat z trzema obiektywami o rozdzielczości 48 Mpix umożliwi nam robienie zdjęć i filmów w jakości 4K. Smartfon zawiera procesor Snapdragon 480 5G, 6 GB RAMu oraz 256 GB pamięci wewnętrznej.

Jakie są najważniejsze cechy najlepszych smartfonów w rankingu?

5G

Jedną z najważniejszych cech, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego smartfonu, jest jego zdolność do obsługi sieci 5G. Dzięki temu będziemy mogli korzystać z szybszego internetu i transmisji danych. Warto pamiętać, że sieć 5G nie jest jeszcze dostępna we wszystkich regionach kraju.

Procesor Qualcomm Snapdragon

Procesor Snapdragon to sprawdzony podzespół, który zapewnia szybką i płynną pracę telefonu. Modele z serii 6, 7 i 8 to najlepiej wyposażone smartfony w segmencie do 1500 zł.

Aparat z optyczną stabilizacją obrazu

Jeden z najważniejszych elementów każdego smartfonu to jakość aparatu fotograficznego. Dobrej jakości obiektyw z optyczną stabilizacją obrazu zapewni nam możliwość robienia wysokiej jakości zdjęć i filmów nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Czy smartfon z ekranem AMOLED jest dobrym wyborem?

Tak, ekran AMOLED zapewnia lepsze odwzorowanie kolorów i głębsze czernie.

Ekran AMOLED to technologia, która pozwala na uzyskanie wyższego kontrastu i głębszych czerni. Dzięki niej obraz wygląda bardziej naturalnie i jest bardziej odwzorowany. Warto zwrócić na to uwagę, jeżeli zależy nam na wysokiej jakości obrazu.

Jaki smartfon z dobrym aparatem warto kupić za 1500 złotych?

Samsung Galaxy A32

Jeżeli szukacie smartfona z dobrym aparatem w cenie do 1500 zł, to warto zwrócić uwagę na Samsunga Galaxy A32. Urządzenie oferuje ekran AMOLED o przekątnej 6,4 cala, czterokrotny aparat główny o rozdzielczości 64 Mpix oraz procesor Mediatek Helio G80, 8 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Modele z tej serii oferują również pojemną baterię, która umożliwia długi czas pracy na jednym ładowaniu.

Ranking smartfonów do 1500 złotych jest obfity w różnorodne modele. Istnieje możliwość na zakup dobrego telefonu do 1500, ponieważ uwagę należy zwracać na jego funkcjonalność i jakość, cena jest drugorzędna.