stacjonarnyinternet.pl

– komputery, technologie, internet

praca zdalna w domu
Lifestyle

Praca zdalna w domu

Praca – miejsce, gdzie spędzamy ogromną część naszego życia. Każdy z nas chciałby robić to, co kocha, w miejscu, które jest przyjazne. Coraz więcej osób ma możliwość pracy zdalnej, wykonywanej w zaciszu własnego domu. Niektórzy o niej marzą. Dla kogo będzie naprawdę odpowiednia?
Przede wszystkim, praca zdalna w domu to ograniczenie kontaktów z innymi ludźmi. Nawet pracując z klientem, za pośrednictwem telefonu czy komputera, nie kontaktujemy się z nim osobiście. Nie mamy też bezpośredniego kontaktu z naszymi współpracownikami, czy zwierzchnikami. Dla osób o ekstrawertycznym charakterze może być to bardzo trudne albo wręcz niemożliwe. W tego typu sytuacji odnajdą się osoby, które są mocniej introwertyczne lub o typie mieszanym. W trybie zdalnym najczęściej pracują graficy, copywriterzy, programiści, specjaliści SEO czy wirtualni asystenci.
Tzw. home office wymaga od osoby, która je wykonuje, dość dobrej, samodzielnej organizacji czasu. Może być to trudniejsze do osiągnięcia w warunkach domowych. Ważne więc jest, aby nauczyć się oddzielania sfer życia zawodowego od życia prywatnego. Nawet jeśli w kuchni piętrzy się stos naczyń do umycia, w łazience czeka pranie, a łóżko kusi perspektywą drzemki i relaksu. Będąc w pracy w domu, powinniśmy pod pewnymi aspektami zachowywać się jak w pracy w biurze i po prostu solidnie wykonywać to, co mamy do zrobienia. Bez rozpraszania się i niepotrzebnego przerywania rozpoczętych zadań.
Praca zdalna daje wiele korzyści. Być może największą z nich jest to, że przynosi więcej poczucia wolności. Często (choć nie zawsze), nie ma potrzeby pracowania w ściśle określonych godzinach. Jeśli mamy np. gorsze samopoczucie, możemy zrobić sobie przerwę i dokończyć pracę później. Osoby mające dzieci zyskują dzięki temu większą możliwość dopasowania swojego grafiku do dziennego planu zajęć dziecka, czy wygenerowania dla niego czasu w tych chwilach dnia, kiedy jest to najbardziej potrzebne. Ogromnym atutem home office jest także fakt, że naszą pracę możemy wykonywać w zasadzie z dowolnego miejsca. Wystarczy nam tylko dobre łącze internetowe. Mając taką możliwość, możemy podróżować i łączyć swoje pasje z pracą. Odpada także konieczność podróży do i z pracy, co jest z kolei oszczędnością czasu oraz wydatków na paliwo czy bilety.
Kierując się wyborem pracy oraz jej formą, zawsze powinniśmy brać pod uwagę swoje naturalne predyspozycje i talenty. Dla części osób praca zdalna we własnym domu będzie rozwiązaniem idealnym, ale niektórzy z nas ostatecznie wybiorą możliwość wyjścia z domu i kontaktu z ludźmi.

mymeetingrooms.pl