stacjonarnyinternet.pl

– komputery, technologie, internet

marki telewizorów
Elektronika

Nowoczesne telewizory

W obecnych czasach każdy salon w mieszkaniu czy też domu wyposażony jest w telewizor. Posiadanie telewizora jest już standardem, który utrzyma się przez długie lata. Telewizor w salonie pozwala nam się poczuć niemal jak w kinie. To ponadczasowe urządzenie pozwala nam spędzić miło wieczór oglądając największe przeboje ostatnich lat oraz popularne seriale. Pozwala nam się również odprężyć czy też dowiedzieć się o najnowszych wiadomościach. Ogólnie rzecz ujmując telewizory były, są i będą domowymi centrum rozrywki. Obecny rynek oferuje telewizory z ekranami LED lub OLED, które wyświetlają obraz w rozdzielczości Full HD oraz 4K Ultra HD. Nowoczesny telewizory wyposażony są również w system Smart TV.

Jaka będzie najlepsza rozdzielczość telewizora?

Nowoczesne telewizory możemy podzielić zatem na Full HD (rozdzielczość 1920×1080 pikseli) oraz 4K, czyli Ultra HD (rozdzielczość 3840×2160). Trzeba podkreślić, że większa rozdzielczość powoduje, że obraz będzie bogatszy w detale, co oznacza, że telewizor 4K będzie lepszy od telewizora Full HD. Niestety jest jeden problem – sygnał telewizyjny nie zawsze nadawany jest w 4K, oznacza to wówczas, że wszystkie mankamenty będą bardziej widoczne na telewizorze Ultra HD.

Jakie funkcje powinien mieć telewizor?

Funkcje dostępne w telewizorze zależy od marek. Marki telewizorów również decydują o cenie urządzenia. Obecny rynek oferuje telewizory z różnymi funkcjami. Kupując telewizor przede wszystkim powinnyśmy wziąć pod uwagę rozdzielczość.

Drugą zachęcają funkcją jest Smart TV. Funkcję tę posiada już każdy nowoczesny model. Smart TV pozwala użytkownikowi na dostęp do różnych platform takich jak Netflix, Showmax, HBO GO. Trzeba przyznać, że jest to naprawdę fajna funkcja, dzięki której nie ograniczamy się tylko do tego co oferuje telewizja. Smart TV pozwala również na korzystanie z przeglądarki internetowej czy youtube na dużym ekranie. Warto podkreślić, że funkcję tą w telewizorach oferuje już każda marka dostępna na rynku.

Kupując telewizor warto również zwrócić uwagę na inne funkcje tego urządzenia. Przydatnymi funkcjami są:
1. 3D –wyświetlanie trójwymiarowego ekranu
2. pilot z klawiaturą QWERTY – z pewnością ułatwi nam korzystanie z aplikacji Smart TV
3. PVR – dzięki temu możliwe jest nagrywanie na dysk twardy
4. PiP – umożliwia wyświetlanie dwóch obrazów jednocześnie

Nowoczesny ekran

Obecny rynek oferuje telewizory standardowe, z płaskim ekran oraz z zakrzywionym ekranem. Bez wątpienia, zakrzywione ekrany był niegdyś nowością, która nas ciekawiła i tym samym zyskały dużą popularność. Telewizory z zakrzywionymi ekranami są zdecydowanie droższe, ale czy lepsze? Zakrzywione ekrany miały pozwolić, by użytkownik w pełni mógł się przyjemności oglądania filmu. Pomysł ten świetnie sprawdza się, jeśli użytkownik znajduje się naprzeciwko telewizora, wówczas zobaczy każdą możliwą zaletę takiego ekranu. Problem natomiast powstaje w momencie, gdy użytkownik znajduje się np. na końcu kanapy i telewizor nie znajduje się naprzeciwko takiej osoby. Powoduje to trudności w oglądaniu przy większej grupie wspólnie spędzającej czas.

Zobacz też: Jaki telewizor kupić