stacjonarnyinternet.pl

– komputery, technologie, internet

hosting
Internet

Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając hosting?

Aby móc opublikować stronę internetową w sieci konieczny jest hosting, czyli miejsce na serwerze, gdzie umieszczone zostaną wszystkie pliki strony. Dziś na rynku funkcjonuje wiele firm hostingowych, które oferują hosting o różnych parametrach. Wybór konkretnej oferty nigdy nie powinien być przypadkowy. Pamiętać bowiem trzeba, że od tego, jaki hosting się wybierze, zależeć będzie późniejsze działanie strony internetowej. Istotne jest zatem, aby wiedzieć, jakie parametry są tu szczególnie ważne.

Czym jest hosting?

Zanim jednak wskaże się na kluczowe parametry hostingu, warto pokrótce wyjaśnić, czym on tak właściwie jest. Ogólnie rzecz ujmując, jest to miejsce na serwerze, w którym umieszcza się wszystkie pliki, z których składa się strona. Innymi słowy, hosting określić można jako przestrzeń serwerową oferowaną przez firmę hostingową. Jak wspomniano, na rynku dostępne są dziś różne oferty hostingowe, a każda z nich różni się swoimi parametrami. Wśród kluczowych parametrów wymienić można pojemność oraz transfer danych. Nie bez znaczenia są tu również kwestie związane z bezpieczeństwem danych umieszczonych na serwerze.

Jaka pojemność i transfer danych?

Jak wspomniano, wśród najważniejszych parametrów hostingu wskazać trzeba na jego pojemność oraz transfer danych. Jeśli o pojemność hostingu chodzi, to jest to nic innego, jak dostępna ilość miejsca na serwerze. Można w pewnym sensie porównać do pojemności dysku twardego w komputerze. Jaką pojemność powinien mieć hosting? To przede wszystkim zależy od tego, jak bardzo rozbudowaną stronę planuje się stworzyć. Na początku pojemność ta nie musi być zbyt duża. Pamiętać jednak trzeba, że jeśli serwis internetowy będzie się rozbudowywać, to potrzeba będzie większa pojemność. Dlatego warto postawić na taką firmę hostingową, która daje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca na serwerze w dowolnym momencie. Drugim kluczowym parametrem jest transfer danych, od którego zależeć będzie to, jak szybko strona internetowa ładować będzie się w przeglądarce. To, co jest tu istotne, to fakt, że im większy ruch strona będzie generować, tym większy transfer danych będzie potrzebny. Dobrym rozwiązaniem może być zatem wybór oferty transferu danych bez limitu. Ciekawe rozwiązania zarówno pod kątem pojemności, jak i transferu danych oferuje hosting w Hostido.

Jakie rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa?

Wybierając hosting, nie można zapomnieć o kwestiach związanych z bezpieczeństwem danych. Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie wybór hostingu z certyfikatem SSL. Dzięki temu skutecznie zwiększy się bezpieczeństwo swojej strony internetowej. Śmiało można powiedzieć, że dziś szyfrowanie SSL jest już standardem i z takiego rozwiązania skorzystać powinien każdy właściciel strony internetowej. Poza tym standardem jest także automatyczny backup danych na serwerze. W przypadku ewentualnej awarii serwera można mieć pewność, że umieszczone na nim piki zawsze są bezpieczne i bez problemu będzie można je wszystkie odzyskać. Nikt w końcu nie chciałby stracić wszystkich swoich danych w przypadku awarii serwera. Backup danych eliminuje to ryzyko.