stacjonarnyinternet.pl

– komputery, technologie, internet

drukarka 3d
Elektronika

Jak wybrać drukarkę 3D?

Drukarki 3D są dostępne w coraz to niższych cenach. Zachęca do prywatnych użytkowników do ich zakupu. I w tym miejscu pojawia się właśnie dylemat. Jaki? Ano taki, jaką drukarkę 3D wybrać dla siebie. Która z dostępnych na rynku będzie najlepszym wyborem. Postanowiliśmy to sprawdzić i odpowiedzieć na Wasze pytanie.

Cena drukarek 3D

Niezmiennie głównym kryterium przy wyborze drukarki 3d pozostaje cena. O ile firmy kupujące drukarkę do celów przemysłowych, związanych z prowadzoną przez nie działalnością mogą sobie pozwolić na kupno droższego sprzętu, o tyle klienci indywidualni zwracają dużą uwagę na to, ile drukarka 3D ich wyniesie. W tym miejscu warto dodać, że jeśli znajdzie się urządzenie o dobrych parametrach, na zakup którego braknie pieniędzy, pomocna może być pożyczka pozabankowa. Wracając do tematu cen drukarek, na jej zakup warto sobie przygotować kwotę od 1200 złotych.

Moc i wydajność drukarki 3D

Jeśli z drukarki 3D będziemy korzystać tylko do celów hobbystycznych, jej moc i prędkość drukowania nie jest aż tak istotna. Można np. pozostawić ją włączoną na całą noc, aby wykonała swoje zadanie. Kiedy jednak planujemy z niej korzystać częściej, warto postawić na urządzenie o większej wydajności, które w krótkim czasie pozwoli nam wykonać większą ilość zadań. Oczywiście w ślad za tym podąża także wyższa cena, na którą trzeba być przygotowanym. I ponownie należy podkreślić że dużą pomocą może być pożyczka pozabankowa, która pomoże kupić nam drukarkę 3D.

Serwis drukarki 3D

Dla wielu osób kusząca może być perspektywa zakupu drukarki na chińskich serwisach aukcyjnych. Wybór urządzeń drukujących w 3D jest tam olbrzymi. Zastanówmy się jednak jak rozwiążemy sytuacje, w której drukarka nam się zepsuje, a serwis będzie dostępny tysiące kilometrów dalej, gdzieś w Azji. Być może lepiej dopłacić do urządzenia kupionego w kraju, które ma zapewnione pełne wsparcie serwisowe, a ewentualne naprawy gwarancyjne mogą być realizowane w formacje door-to-door. Przy takim wyborze warto podkreślić jeszcze jedną zaletę, a mianowicie znacznie krótszy czas dostawy towaru do klienta. Potencjalne korzyści finansowe wynikające z tego, że drukarka 3D zostanie kupiona tanio za granicą również powoli się zacierają. Jest to wynikiem coraz częstszego nakładania cła na wartościowe przesyłki przysyłane do nas z krajów Dalekiego Wschodu. Jeżeli to wszystko sobie podsumujemy, może się okazać że różnice w kosztach zakupu drukarki 3D w Polsce lub za granicą będą marginalne.

Zobacz także: Jak drukować z telefonu